Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aphrodite

YazarMesaj
Aphrodite
Aşk, Güzellik ve Şehvet
Aşk, Güzellik ve Şehvet
Aphrodite

Gerçek Adı : Beyza

Aphrodite Empty
MesajKonu: Aphrodite   Aphrodite EmptySalı Tem. 06, 2010 3:37 pm

Aphrodite 031c16f9

Aziz Hesiodos benim Theogonia’da denizin köpüklü dalgalarının arasından öylece çıkagelip dünyaya doğduğumu söylese de ben Zeus ile Okeneos kızı Dione’den meydana geldim. Babamın kim olduğu konusunda hiçbir zaman hiç kimseye, bir tek kelime dahi etmedim. Kimse de çıkıp bana babamın kim olduğuyla ilgili bir şey söylemedi. Onunla ilgili birkaç hayal kurdum, tabii. Aslına bakarsanız ben, tam bir aşk çocuğu olduğumu düşünüyorum. Yani annemle babamın birbirlerine bir dönem deli gibi aşık olduklarını ve sonucunda aşklarının meyvesi olarak benim dünyaya geldiğimi… Hem aşk ve güzellik tanrıçası olmamdan da belli değil mi bu?

Evet, ben, Afrodit “Aşk ve Güzellik Tanrıçası”yım. Kimileri beni tam bir seks objesi haline getirmiş olsa da özünde çok duygusal bir yapım var benim. İnsanlar beni işveli, cilveli ve gönül alıcı olarak sıfatlandırıyorlar. Sadece… Biraz fazla aşık oluyorum. Ama insan yaşadığı ömür boyunca kendini tek bir kişiye adayarak nasıl yaşayabilir? Ben… Ben tabii ki de böyle bir hata yapmadım. Kendimi ömür boyu ona adadığımı sanan, aynı zamanda gerçekten aşık olduğum kocam Hephaistos’u maalesef birçok kez birçok kişiyle –Ares, Adonis, Ankhises- aldattım ve aldatmaya da devam ediyorum. Aslında bu tam olarak aldatma sayılmaz. Sonuçta ona hala ilk günkü kadar aşığım. Ancak her gün aynı insanın yüzünü görmek bazen sıkıcı olabiliyor. Kimden olduğunu hala bilmediğim Eros adındaki oğlumun benim evlatlık aldığım çocuğum olduğunu düşünenler var ama tamamıyla yanılıyorlar. Eros’u ben doğurdum, hem de ne acılar çekerek… O tamamen benim kanımdan, tabii biraz da babasının fakat babasının kim olduğuyla ilgili bir fikrim yok. İnsanların onun evlatlık olduğunu düşünmelerinin sebebi benim bir süre ortadan yok olduktan sonra küçük bir çocuk -Eros- ile birlikte ortadan kaybolmam gibi yine aniden ortaya çıkmamdı. Hermaphroditos adındaki diğer oğlum ise Hermes ile geçirdiğim bir gece sonucunda geldi dünyaya. Ancak… Hephaistos, onu kendi oğlu olarak biliyor. Aphrodite C56e2bed

Aphrodite 89af8e6dHayatım biraz karmaşık, evet.
Ama ben Afrodit’im…
Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit.
Sevgiyi, sevişmeyi simgeleyen tanrıça…

Aphrodite
1 sayfadaki 1 sayfası