Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Artemis.

YazarMesaj
Artemis
Vahşi Hayvanlar ve Av
Vahşi Hayvanlar ve Av

Gerçek Adı : Cemre.

Artemis. Empty
MesajKonu: Artemis.   Artemis. EmptyÇarş. Tem. 07, 2010 8:42 pm

Artemis. F602c1e6
Ormanlarda uluyan kurtların ve gökteki ayın eşliğinde gelmişim dünyaya. Zeus'un eşlerinden birinden doğmuşum, Leto. İkizim Apollon'un doğumu gözümün önünde ve çok ağır geçti. O sırada anneme yardım etmeye çalıştığım için doğumun ne kadar zor olduğunu biraz erken de olsa öğrendim. Bu yüzden evlenmemeye ve bakire kalmaya yemin ettim. İkizim ile hem iç içe, hem de dış dışa olan iki şeyi simgeliyoruz. Apollon güneş, bense ayı temsil ediyorum. Birbirimiz olmadan olamıyoruz, ama birbirimizle de pek uyum içinde olduğumuz söylenemez. İkimize de biraz kendini beğenmişlik tohumları serpilmiş. İkimiz de yayla silahlandık; oklar güneş ve ay ışınlarını sembolize eder.
Kendini beğenmişlik tohumları belki birazdan da fazla serpilmiş olabilir, çünkü kendimi dünyadaki en güzel varlıklardan biri olarak görüyorum. Bekaretim de o güzelliğime ayrı bir hava katıyor tabi ki.

Ama hiçbir zaman âşık olmamak için yemin etmedim. Hatta aşka kucak açtım, o duyguyu tatmayı her şeyden çok istiyordum. Ama hiçbir zaman aşk bana gelmedi. Derken bir gün uzun boylu, iri yapılı fakat çok yakışıklı bir avcıyla karşılaştım. Görür görmez onun içimdeki diğer yarım olduğunu hissettim. Bakınca kalbimin sahibi bu diyebileceğim kadar iyiydi. Evlenmemek için yemin etmiştim, ama bu kararı unutup Orion ile evlenmek istedim. Güzelliği gözlerimin önündeyken ona tapmamak mümkün değildi. Aynada kendime bakarken güzelliğim gözlerimi kamaştırırdı, ama bu ap ayrı bir şeydi. Ama ikiz kardeşim bana zorluk çıkarmak istiyordu. Orion'u bana uygun görmediğini belirtti ve onla evlenmemem için elinden geleni yaptı. Ama ben onu dinlemedim, genelde olduğu gibi. Benim sevgimin büyüklüğünü gören Apollon'un içine büyük bir kıskançlık doğdu. Benim onun planlarını bilmemem için çok uğraşıyordu, ben de öğrenmemiştim zaten. Orion'u ortaya kaldırmaya karar verdiğini bilseydim, Apollon'u yeryüzünden silerdim.
Artemis. Be88dd0b

Artemis. 5bdeee62Orion'un en sevdiği sporlar arasında yüzme geliyordu. Bir gün, her zamankinden biraz daha fazla uzaklaşmıştı kıyıdan. O kadar uzaklaşmıştı ki, başı sadece kara bir nokta gibi gözüküyordu. Apollon, beni yanına çağırıp elime bir ok verdi ve beni kışkırtarak o siyah noktayı vuramayacağımı söyledi. Bu işte ne kadar iyi olduğumu biliyordu. Yayımı hazırladım. O noktanın sevdiğim erkeğin kafası olabileceğini tahmin edemezdim ki. Yayımı çektim ve ok fırladı. Ok tam hedefini vurmuştu, tam benden beklenen bir şeydi bu da. Sevdiğim erkeği bilmeden başından vurmuştum. Bu oyuna gelebildiğime inanamıyordum. Bu ölüm beni derinden sarsmıştı, günlerce bulutların ardına gizlendim. Gökyüzünde dolaşmaz, geceleri yeryüzünü aydınlatmaz oldum. Dünyanın dengesi bozulmaya başlamadan önce bir şeyler yapılması gerekiyordu. Babamın yanına giderek ondan Orion'u bir takım yıldızı olarak gökyüzüne çıkarmasını istedim. Zeus bu arzumu hiç sorgulamadan yerine getirdi, ona olan sevgimi ikiye katlamayı becerdi. Geceleri yeryüzünü aydınlatırken o takım yıldızından gözlerimi hiçbir zaman alamadım. Benimle konuştuğunu hisseder gibiydim, ama hiçbir zaman onun o güzel yüzünü göremedim. Oysa ki onu sözümü bozacak kadar çok sevmiştim. Hayatımda bir daha ne ikizime güvenebildim, ne de başkasını sevebildim. Ama umudu hiçbir zaman kaybetmedim.
Artemis
Vahşi Hayvanlar ve Av
Vahşi Hayvanlar ve Av

Artemis. Empty
MesajKonu: Geri: Artemis.   Artemis. EmptyÇarş. Tem. 07, 2010 9:27 pm

Eklenecek.
Artemis
Vahşi Hayvanlar ve Av
Vahşi Hayvanlar ve Av

Artemis. Empty