Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Athena

4 posters
YazarMesaj
Athena
Zekâ, Sanat, Bilim, Eğitim, Strateji, Barış ve Savaş
Athena

Gerçek Adı : Sedef
Irk : Tanrıça

Athena Empty
MesajKonu: Athena   Athena EmptyPtsi Tem. 05, 2010 2:59 pm

Dedem Okeanus ve Tethys, annem Metis'i doğurdu. Hikmet Tanrıçası babam Zeus'un güvendiği birkaç titan arasındaydı. Ailem pek tuhaf sayılamaz ama doğumumun öyle olduğu kesin. Zeus annemi doğuracağı çocuklardan çıkabilecek taht korkusuyla yuttuğunda kendisine sonsuza kadar bilgi verecek bir Tanrıça'yı belleğine hapsetmiş buldu. Zeus'un kafasından doğduğum gerçeği tuhaf da olsa doğrudur. Ailemden en çok Okeanus'u severim ama Zeus'un en sevdiği çocuğu olarak ünlenmişimdir.

İlk başlarda Zekâ,, Eğitim, Strateji, Barış Tanrıçasıydım. Daha sonradan ise Sanat, Bilim ve Savaş Tanrıçalığına da ulaştım. Şimdi oldukça güçlü olduğum söylenebilir ama tek hobim Poseidon'un yerine beni seçen Atina şehrini korumak. Atina benim şehrim, benimseyebileceğim kadar yakın gelmiş bir şehir ve her konuda yardım tohumlarımı onlardan esirgemiyorum. Atina'da doğan her çocuk, sadece Hestia tarafından değil, bizzat benim tarafımdan da kutsanarak doğarlar. Atina'nın çok az kalan yerleşik kabilesi, nereye giderlerse gitsin yardımlarıma ulaşabilirler, sınırlarıma gelen diğerleri ise sınırlarımda oldukları sürece kudretimden yararlanabilirler. Atina şehrine sadece adımı vermedim, aynı zamanda benliğimin canlı bir parçası kenti yönetmekte, uygarlık dahilinde sayısı bilinmeyen şeyler hediye ettim ben şehrime. Fazlasıyla cömert davrandım, bir Tanrı ya da Tanrıça'nın kolay kolay ve hatta asla yapmayacağı kadar...

Athena B40da77d

Athena 676fc9ffAtina, Olympos'taki sarayımdan başka huzura tam anlamıyla kavuşabildiğim tek yerdir aynı zamanda. Poseidon Akropol üzerindeki tuzlu gölü, benim tohumlarını ortaya çıkartıp sunduğum zeytin ağacı kadar rağbet görmediği söylenebilir. Poseidon Olympos'lulardan nefret etmesem de hoşlanmadığım tek Tanrıdır aynı zamanda. Dedem Okeanus, eskiden her suyun her damlasına hakimken şimdi yalnız Atlantik denizlerine bağlı ve daha kötüsü onun bir üstü bulunmakta. Poseidon sadece Akdeniz denizinin keyfini değil, yöneticiliği sayesinde bir anlamda da tüm denizlerin hükmünü sürüyor. Dedem halinden oldukça memnun, güç budalası olduğu söylenemez ama ben değilim. Yine de Poseidon ile olan savaşım Atina'yı kazanarak üstünlüğümü kanıtlamamla bitti. Anlamadığım tek şey aşk olmuştur, sadece Afrodit'e yenilmemin sebebi budur. İtiraf ediyorum; aynı zamanda Güzellik Tanrıçası olma fikri hoşuma gitmişti ama Paris'in ihtiyacı olduğu şeyin Aşk olduğunu nereden bilebilirdim? Evet, sadece bu konuda yenildim ve yenilgiyi kabul etmesini de öğrenebildim. Bu bakımdan Afrodit'e her zaman minnettar da olmuşumdur. Beni acımasız ve cesur olarak tanımlayanlar çoğunluktadır. Simgelerim baykuş ya da zeytin dalı olabiliyor.
Athena
Athena

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPtsi Tem. 05, 2010 3:11 pm

ωнαт ¢αη вє вєтωєєη υѕ؟ [Sonsuza dek arkadaş]
    ι ωнιѕρєя тнє тнιηg, уσυ кησω. [Sırdaş]
    уσυ ¢αη нαη∂ℓє мє, ѕσ ι ¢αη нαη∂ℓє тσσ. [Yakın Arkadaş]
    мαкє ѕυяє уσυ ¢αт¢н мє ƒяσм му gσσ∂ ѕι∂є. [Tanıdık]
    ι'νє ѕєєη уσυ, яιgнт؟ [Sadece Sima]

уσυ'яє ση тнє ƒяσηт ℓιηє. [Aşk]
    уσυ кησω, ιт'ѕ ѕєяισυѕ. [Sevgili]
    ωє αяє gєттιηg ¢ℓσѕєя. [Hoşlandığım]
    Yeah but am... Can't be possible.[Yasak Aşk]
    συт σƒ тнαт в●т¢н'ѕ ¢ℓσѕє! [Kıskandığım]
    тнιѕ ιѕ σνєя. [Eski]

ι ωαηηα кιℓℓ уσυ, ησ ѕтσρ, яυη ριggу! [Ölümcül derecede düşman]
    ¢нσσѕιηg уσυя вαттℓєѕ αη∂ ρι¢к уσυяѕєℓƒ υρ! [Düşman]
    ι ∂ση'т ℓιкє уσυ, уσυ ∂ση'т ℓιкє мє, ιт ∂ση'т мαттєя. [Hoşlanmadığım]
    уσυя ωσя∂ѕ ∂ση'т ѕтι¢к, ρυяє. [Zararsızlar]
    уσυ'яє α gσσ∂ ѕσℓ∂ιєя. [Zorunlu düşman]
    Athena 82454fc1
    * Bu konuda gerçekten çok hassasım, lejantım el emeğidir. Her hangi bir şekilde kopyalanmasına kesinlikle izin vermiyorum.

En son Athena tarafından Paz Tem. 11, 2010 1:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Athena
Athena

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPtsi Tem. 05, 2010 3:58 pm

RP GünlüğüAthena Notepad-icon
Athena 1e25c975 Bitmiş
Athena C5c42fb1
Athena 050cb29d Devam edenler
Athena C5c42fb1
Athena Db64ac99 Yarım Kalanlar
Athena C5c42fb1
Athena
Athena

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPtsi Tem. 05, 2010 4:14 pm

Lejant
İlişkiler

• Arkadaşlık
    Persephone
    Oldukça iyi arkadaş, beraber iyi vakit geçiyoruz fakat dostluğumuz çok iyi durumlara gelebilecekken Persephone'un aynı zamanda Ölüler Dünyası'na gitme zorunluluğu yüzünden bu olmuyor.

Athena Hot_Girl_Icon__the_Sequel__by_Whirlybat

• Aşk
    Aurelian
    Çok yanlış, biliyorum ama çocuğumdan hoşlanıyorum. Öz, kendi çocuğumdan hoşlanıyorum! Bu yüzden annesi bile olsam Aurelian'ı kendimden uzak tutmaya çalışıyorum. Küçük bir oğlan ve hisleri güçlü değilken her şey çok daha kolaydı.
    Athena Kellan-kellan-lutz-11866711-100-100

• Düşmanlık

Athena 854d22a2Athena 854d22a2Athena 854d22a2Athena 9361e31a

En son Athena tarafından Paz Tem. 11, 2010 1:46 am tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Persephone
Ölüler Şehri, Ölüm | Eğitmen
Ölüler Şehri, Ölüm | Eğitmen
Persephone

Die or leave with sth left undone or with a desire left unsatisfied.
Gerçek Adı : Ilgaz

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPaz Tem. 11, 2010 1:06 am

Athena Scarlett_Johansson_icon_by_Yuna59 Athena Hot_Girl_Icon__the_Sequel__by_Whirlybat
İkimizde Zeus'un evlatlarıyız. Ekle bakalım =D
Aurelian
Yarı Tanrı
Yarı Tanrı
Aurelian

Gerçek Adı : Ilgaz

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPaz Tem. 11, 2010 1:12 am

Athena Kellan-kellan-lutz-11866716-100-100 Athena Kellan-kellan-lutz-11866711-100-100
Oğlunu sev bas bağrına. O sana aşık; ama ulaşamadığından başka kızlardan alıyor hıncını. Kızma ona annesi kadar zeki; ama zekasını nerde kullanacağını şaşırmış durumda.
Amorina
Yönetici
Yönetici
Amorina

Possibility can't be essential.
Irk : Goddess of the Goddess.

Athena Empty
MesajKonu: Geri: Athena   Athena EmptyPaz Tem. 11, 2010 1:52 am

Ekledim. (:

Athena
1 sayfadaki 1 sayfası