Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Téthys

2 posters
YazarMesaj
Téthys
Elf | Sére Han Sahibesi
Elf | Sére Han Sahibesi
Téthys

Gerçek Adı : Efsane

Téthys Empty
MesajKonu: Téthys   Téthys EmptyC.tesi Tem. 10, 2010 11:15 pm

Téthys ~
    Sonsuzluk müziği

Téthys Lejant1
    Beni tanımadığınıa şaşırmadım. Kendi halinde bir elf olmak dışında yaptığım tek şey bar işletmek. Yaşamım çok sade başladı. Concordia'da Hestia tarafından kustanmış bir elf olarak doğrum. Babam bir han sahibiydi. Aslında onu hiç tanımadım. Ben doğmadan beş ay önce kenar köylerde çıkan bir savaşa gitmişti. Ne yazıkki oradan geri dönemedi. Annem anı tek başına işletme görevini devraldı. Kısacası ben evimden çok bu hande büyüdüm. Concordia'ya yolu düşen her ırktan yaratık bizim hana mutlaka uğrar. Hanımızde sabahlayacak her yolcu mutlaka bir kere beni sevmiştir. Bebekken ne olup bittiğini çok anlamazdım; ama büyüyp sekiz yaşıma geldiğimde ablamla beraber handa çalışmaya başladım. Yemek servisi yapıyor ve yolcuların bıraktığı bahşişleri harçlık yapıyordum. O zamanlar annemin Tanrı ve Tanrıça'lar hakkında anlattıklarını o zamanlar sadece birer masal sanırdım. Büyüdükçe inancım kuvvetlendi.
    Sekiz yaşımda bahşişlerden harçlık olarka kullanmadıklarımı bir kenara ayırmaya başladım. O zamandan beri en sevdiğim hobi dans etmek ve müzikti. Notalarım çıkardığı seslere uyumlu olarak dansetmeye bayılırdım. Aslında en büyük hayalim bir gün usta müzisyenler gibi müzik yapabilmekti. Bunun için annemin ve ablamın desteğiyle aldığım müzik aletimi hiç elimden düşürmedim. Geceler boyunca kendimi müziğe adadım. Dans ediyor, şarkı söylüyor, çalıp duruyordum. Bazen ablam müzik aletimi kırmakla tehdit ediyordu beni. Çünkü artık bu müzik seslerinden sıkılmıştı. Onun için hana gelen müşterilerden zengin biriyle evlenip sıradan bir elf kadını olmak daha uygundu. Benimde onun gibi olmamı istiyordu; ama ben hiçbir zaman erkeklerden etkilenmemiştim. Doğru kişiyi bulmak benim için daha zordu ve doğru kişi olmadan bir erkeğe kendimi teslim etmek bana saçma geliyordu. Benim uzun yıllar boyunca tek aşkım müzikti.
    Téthys Lejant2
    Yıllar böyle geçerken bir gün ablamın prensi hana giriverdi. Ablam görür görmez etkilendiğini idda edip duruyordu. Bunu komik bulur ve bu elf erkeğin durmadan bir açığını aradım. Kendime hiç itiraf edemesemde ablamın bizden uzaklaşmasından korkardım. Çünkü onunda giderse babam gibi geri dönmeyeceğini sanırdım; ama oda gitti. Şu anda bir Ejder'le evli. Çok mutlular ve bizden uzaktalar. Ablam yanında annemide götürmek istedi. Her ne kadar buna karşı çıksamda annemde gitti. Artık han bana kalmıştı. Bir han sahibesi olarak tek başıma bir sonsuzluk beni bekliyordu. Ben ve müziğim dışında kimsem yoktu. Hana uğrayan yolcular yalnızlığımı biraz olsun giderirlerdi. Bende kendimi bu sonsuzlukta kitaplara verdim. Şimdi hanın bir katı büyük bir kütüphane. Bazen hana uğrayan bilge yolcularla tartışırız; ama bu tartışmalar asla bitmez. Bu yüzden artık düzenli müşterilerim var ve bazıları ailem kadar bana yakınlar.

Téthys Lejant3
İlişkiler

Dost
Arkadaş
Aşk
Sevinmeyen
Nefret

En son Téthys tarafından Paz Tem. 11, 2010 6:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Téthys
Elf | Sére Han Sahibesi
Elf | Sére Han Sahibesi
Téthys

Téthys Empty
MesajKonu: Geri: Téthys   Téthys EmptyC.tesi Tem. 10, 2010 11:19 pm

Téthys Lejant5

Biten
Bekleyen
Devam Eden

En son Téthys tarafından Paz Tem. 11, 2010 6:50 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Téthys
Elf | Sére Han Sahibesi
Elf | Sére Han Sahibesi
Téthys

Téthys Empty
MesajKonu: Geri: Téthys   Téthys EmptyC.tesi Tem. 10, 2010 11:20 pm

Téthys Lejant4

Téthys Lejant1Thalaia
(Komedi ve Pastoral Şiirin İlham Perisi)
Hanıma rastladığında ilk düşündüğüm ne kadar komik olduğundu. Sonraları bir komedi perisi olduğunu öğrenciğimde hiç şaşırmadım. İnsanları güldürmeyi iyi biliyorsun. Yolun düştüğünde durmadan buraya uğraman hoşuma gidiyor. Şiirle ilgili uzun sohbetlerimiz beni hem bilgilendirirken hem de mutlu ediyor. Buraya uğramayı hiç ihmal etmeyeceğini umuyorum. Daha konuşacak çok konumuz var. Tabiki birde sana şarkı söylemeyi ve komik danslar yapmamızı çok seviyorum. Beni çocuklaştırdığını söylemeden edemeyeceğim. Çok iyi bir arkadaşsın. Bu arkadaşlığımızın yavaş yavaş dostluğa dönüştüğünü hissetmek güzel.
Eklenmek için mutlaka bir kurgumuz olmalıdır. Ayrıca ünlünüzün adı veya özel ünlüyse bir resmi gereklidir.

En son Téthys tarafından Paz Tem. 11, 2010 6:43 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Thalaia
Komedi ve Pastoral Şiirin İlham Perisi
Komedi ve Pastoral Şiirin İlham Perisi
Thalaia

What can be so different to me?
Gerçek Adı : Sedef
Irk : Müz

Téthys Empty
MesajKonu: Geri: Téthys   Téthys EmptyPaz Tem. 11, 2010 2:06 am

Téthys 3ab4b144
Karakterimin dengesizliğinden bahsetmiş miydim? Her neyse, bir ara yolu düşüyor ve seninle tanışıyor, fikir alışverişleri hoşuna gidiyor. Zaten karakterim meraklı bir tip, bir hancı ile konuşacak çok şeyi olmalı. Sık sık hanına uğruyorum. =P
Téthys
Elf | Sére Han Sahibesi
Elf | Sére Han Sahibesi
Téthys

Téthys Empty
MesajKonu: Geri: Téthys   Téthys EmptyPaz Tem. 11, 2010 6:43 pm

Eklendi.

Téthys
1 sayfadaki 1 sayfası